Plac zabaw dla dorosłych

To trzeba odnotować. Mamy plac zabaw dla dorosłych, w tym seniorów. Na placu zabaw dla dzieci, w samym sercu Choszczówki, umieszczono, nieco z boku, by dzieciom nie przeszkadzać i odwrotnie, przyrządy do ćwiczeń. Jest twister z wahadłem (o ile dobrze to nazywam), jest wyciskanie na siedząco, jest wioślarz. Więcej urządzeń nie umiem nazwać. Są tablice informacyjne.  Reasumując, jest na Choszczówce siłownia na świeżym, teraz niestety nieco  mroźnym, powietrzu. Może funkcjonuje już od miesięcy, ale ja odkryłam ją dopiero dzisiaj. Jest gdzie rozruszać nogi, ramiona, popracować nad koordynacją. 

Miałam siaty pełne zakupów, buty też nieco niestosowne i na dodatek nie spodnie, ale spódnicę, ale nie mogłam sobie odpuścić i iść dalej nie dokonawszy aktu inauguracji sezonu ćwiczeń na placu zabaw.  Zaliczyłam 3 (słownie trzy) przyrządy. Z jednego omal nie zleciałam, ale warto było.

Bardzo się cieszę. I z jednej strony mam nadzieję, że tłoku nie będzie, a z drugiej – liczę, że jednak chętni do korzystania się znajdą.  Uwaga! Można ćwiczyć i plotkować. Sprytnie to pomyślano. 

6 comments on “Plac zabaw dla dorosłych

  1. Bardzo trafione są takie inwestycje. Na moim osiedlu i na osiedlu mojego starszego syna też takie są. Wspaniała sprawa. Zauważyłam, ze ludzie starsi którzy wychodzą na spacery często z tych urządzeń korzystają.
    Pozdrawiam serdecznie.

  2. Podobają mi się takie siłownie na świeżym powietrzu. Szkoda, że u mnie w mieście takiej nie ma. Fajny sprzęt, a przy okazji można poznać ciekawych ludzi :)

  3. Hahaha, dobre ;) ja też chcę mieć taki miejsce,za darmo co by można bardziej i szerzej o kondycje, zdrowie itd,zadbać, bo te moje naście ćwiczeń, kilka z nich to rzeźnia, to nie to samo co siłownia, tak mi jej brakuje, z liceum, naście razy okazja była, raz na studiach….na takim placyku to widziałem taką co miała ponad 70 lat i wywijała na boki ;} a inna to nawet nie wiem jak to opisać, przysiad boczny, znaczy jakby podłoga była na ścianie i ona tak zwisała, hyhyhyhy,to korzystaj na ile tylko możesz, ależ zazdroszczę….pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *